Tetrapod betonu kalıbı

Deniz kıyısı beton kalıpları - tetrapod kalıbı imalatı


Limanlar için kullanılan şiddetli dalgara karşı koruyucu özellik taşıyan, ağırlığı 120 tona kadar olabilen deniz yıldızı şeklindeki beton dalgakıran bloklara tetrapod denir.

Tetrapod beton bloklar  uygun pozisyonlarda yerleştirildiği taktirde hidrolik stabilite açısından en ağır dalga tesirlerine karşı taş yığmalara nazaran daha dayanıklı ve dalgakıranları daha iyi şekilde muhafaza edici bir tedbir olduğu sonucuna varılmıştır

Şiddetli dalgalara maruz kalan liman inşaatlarında büyük çapta muhafaza sağlamalarından dolayı kullanılan tetrapodlar en sert deniz dalgalarına karşı hidrolik stabilite açısından  taş yığmalara nazaran daha sabit birbirine kenetlenebilir,aynı zamanda tahkimatın daha az hacimde malzeme ile yapılmasına olanak sağlar.

Tetrapod  taş dolgu  dalgakıranların koruma tabakasında kullanılan kilitlenme özelliğine sahip özel tipli bir beton elemandır.  Tetrapod  taş dolgu  dalgakıranın koruyucu tabakasına iki farklı tipte yerleştirilmektedir. Bu iki tip yerleştirmenin stabilite açısından davranışları farklıdır.

1. Tip yerleştirme :  Alt tabakadaki tetrapodların üç bacağı şeve oturur ve bir bacağı yukarı bakar. İkinci sırada ise tetrapodların bir bacağı birinci sıra tetrapodların arasına aşağı bakacak şekilde yerleştirilir.

2. Tip yerleştirme : Alt tabakadaki  tetrapodların üç bacağı yine şeve oturur ve bir bacağı yukarı bakar.  İkinci sıradaki tetrapodların  3 bacağı  alt  tabakadaki tetrapodların alt  bacaklarının üzerine oturturulur, bir  bacağı yine yukarı bakar.

Uygulamalarda   1.Tip   yerleştirme daha çok tercih edilmektedir.

liman-sahil-dalgakiranlar-tetrapod-kalibi-imalati-beton-tetrapot-uretimi-mendirek-kiyi-tas-dolgu-kaplama-blok-bloklari-koruma-dolgusu-formwork-molds

Tetrapod betonu kalıbı

Statik ve Dinamik Test
İmalatı yapılan her Tetrapod betonu kalıbı sevkiyatı yapılmadan önce  kontrol mühendisleri  tarafından statik ve dinamik kontrollere tabi tutulmaktadır.Bu yüklemeler sonucunda Tetrapod betonu kalıbının, kapakların menteşe ve kilitleme bölgeleri, bağlantı mekanizmaları  test edilip güvenilirliği  mühendislerimizin imzalarıyla rapor edilir.

Garanti ve Yedek Parça
Tetrapod betonu kalıbı çeşitleri  garanti kapsamında olup, uzun süre kullanılabilecek şekilde tasarlanıp imalatı yapılmıştır. Mühendislerimiz Tetrapod betonu kalıbı çeşitleri nın ilerleyen zamanlarda deforme olan bir parçanın kolay değiştirilebileceği modelde tasarladılar. Garanti süresinden sonrada  yedek parça üretimleri devam etmekte olup uzun yıllar yedek parça desteği vermekteyiz.

CE Sertifikalı
Tetrapod betonu kalıbı çeşitleri için temel konu kalite ve güvenilirliktir.Tasarım ve imalatlarımız yapılırken bütün ülkelerin Tetrapod betonu kalıbı çeşitleri standardı dikkate alınarak en iyisi yapılmaktadır.Tetrapod betonu kalıbı çeşitleri ürünümüze,  Avrupa'nın en iyi güvenlik test ve belgendirme kuruluşları tarafından, CE  markası vurularak kalitesi uluslararası alanda kanıtlanmıştır.

Uygun Fiyat Politikası
Biz Tetrapod betonu kalıbı tüpü çeşitleri ürünlerinde kalite ve güvenliğe önem veriyor ve bundan asla taviz vermiyoruz. Kaliteli malzeme kullanıyoruz,  uzman personelleri çalıştırıyoruz ve Avrupa'nın en güvenilir  CE belgelendirme kuruluşlarıyla çalışıyoruz.Tetrapod betonu kalıbı çeşitleri çeşitli tasarım ve donanımlarına göre maliyetleri hesaplanıp ürün özelliklerine göre müşterinin memnun kalacağı bir satış fiyatı politikası oluşturuyoruz.

Farklı Model Çeşitliliği
Tetrapod betonu kalıbı kullanıcıların farklı durumlara özel kullanmak istemeleri nedeniyle mühendislerimiz farklı özelliklerde Tetrapod betonu kalıbı tasarladılar Bu modellerin galvaniz kaplamalı ve isteğe bağlı opsiyonları vardır.

3D Tasarım ve FEA Analiz
Tetrapod betonu kalıbı detayları düşünülerek bilgisayar ortamında üç boyutlu (3D) dizayn edilir. Sonlu elemanlar tekniği (FEA) yazılımları kullanılarak üretim öncesinde tüm eksiklikler giderilerek gerçeğe en yakın iş güvenliği konularında kusursuz konstrüksiyon modellemeye çalışılır.

Kalite Kontrol Sistemli Üretim
Tetrapod betonu kalıbı çeşitlerinin her bileşen parçası kalite kontrolcüler tarafından malzeme kalitesi kontrolü, ölçü kontrolü, kaynak kalitesi kontrolü, yüzey kaplama kontrolü yapılarak montaj aşaması için en iyi şekilde hazırlanırlar.  Bu aşamaların hepsi mükemmel bir Tetrapod betonu kalıbı içindir.

Kurulum ve Kullanım Bilgisi
Tetrapod betonu kalıbı modelleri opsiyonlarında ilave edilecek bağlantı mekanizmaları ile birlikte kurumları hızlı ve emniyetlidir Tetrapod betonu kalıbı kullanımıyla ilgili tüm kullanım talimatı bilgileri ek dosyalarda ürünlerle birlikte verilmektedir.

Tetrapod betonu kalıbı kullanım alanları


 

Nalburiye satış noktaları
Hırdavat satış alanları
İnşaat sahaları
Sanayi alanları
Yapı arazileri
Fabrikalar