Hava tankı ve vakum tüpü imalatı

Hava tankı &  vakum  tüpü  imalatı


Kompresör hava tankı, kompresörün dur-kalk  zaman aralığındaki basınç farklılığını düşürmek için kullanılır. Hava tankları , kompresörün dinlenmesi anında  sistemin ihtiyacı olan havayı depolar ve sistem,  kompresörün dinlenme anındaki hava ihtiyacını hava tüpü içinde depolanan havayı kullanarak  karşılar. Sistemin ihtiyaç duyduğu hava miktarı,  kompresörün ürettiği kapasiteden fazla ise, hava  tankı, havayı depolayarak  sistemin hava basınç dalgasını minumuma indirir. Ayrıca, kompresör emdiği havayı sıkıştırırken hava içinde nem vardır. Hava deposu, nemin yoğuşmasını sağlar. Hava tüpü  tabanına inen su, tahliye vanasıyla boşaltılır ve sistemdeki hava kuru olur.Hava tankının yerleştirildiği yer ne kadar soğuk olursa , havanın içindeki su buharı o oranda fazladan yoğuşur ve hava  sisteme kuru gider.

Kompresör  tankı  / tankları nın içinde su buharı ve su oluşmasından dolayı hava tüpleri korozyona uğramaktadır. Ve zaman geçtikçe  tank sacı çürümekte cidar kalınlığı incelmektedir. Hava tanklarınızın yıllık test kontrollerini yaptırmanız gerekmektedir.  Ülkemizde, basınçlı kapların kontrolünde tek yetkili kuruluş MMO (makine mühendisleri odası) odasıdır. Bu kontroller MMO   mühendisleri  tarafından yapılmaktadır. Yüksek basınç kullanan müşterilerimiz için yüksek basınçlı hava tankı / tankları  imalatı yapılmaktadır.   Gemi  sanayisi için marin / marine / tank / tankı / tankları  üretilmektedir.  Hava tankı içinde oluşan pas  sisteminize gidebilir. Eğer, basınçlı hava tankı ,   gıda sektörü, tıbbi  sektörde  veya   pahalı makineler için  kullanılacaksa korozyona uğramayacak  basınçlı kap talebinde bulununuz. Bu sebeple, yatırım bütçesi ayırabiliyorsanız  hava tankı imalatı yapan firmamızdan paslanmaz çelik  hava tankı , sıcak daldırma galvaniz hava tankı isteyiniz.  Paslanmaz çelik hava tankı fiyatı  yüksek olabilir, ancak gıda ve ilaç sektöründe veya teknolojik makineler için  bu ayrıntı önemlidir. Konu ile ilgili hava tankı imalatı yapan firma olarak bizlere danışabilirsiniz. Firmamız ihtiyacınıza göre en uygun hava tankı fiyatını / fiyatlarını verecektir.Firmamızdan satın aldığınız hava tankının  üst yüzünde emniyet valfi manşonu, manometre monşonu, hava kazanı altında  pas, su boşaltma vana sı manşonu vardır.  Ön yüzünde etiket plakası , adam veya el giriş menholleri vardır. Yan yüzeylerde hava giriş-çıkış manşonu/flanşı vardır.  Hava tanklarımız çalışma basıncının 1,5 katı basınçta hidrostatik test kontrolü yapılmaktadır.  Fabrikamızdan test yapılmamış ürün kesinlikle dışarı çıkmamaktadır. Hava  tankı  hesabı , hava tanklarının kapasitesi kompresörün kapasitesine ve sistemin hava ihtiyacına   bağlı olarak seçilir. . Hava tüpünün  kapasitesi (litre), kompresörün kapasitesinin (litre/saniye)  6 katından 10 katına kadar bir aralıkta seçilebilir. Fabrika içinde bazen anlık sürede büyük miktarda hava kullanımı olabilir. havayı kullanan makineler,   kompresörden ve/veya ana hava tankından uzakta olabilir. Böyle bir durumda, havayı kullanacak makinelerin yakınına yardımcı bir hava tankı  yerleştirmek faydalıdır.Hava tanklarımızın imalatında,  gövdesindeki delikler, bombe pulları , pistonlu kompresör şasileri, tankların ayakları  cnc lazer kesim , cnc plazma kesim , cnc boru kesim, cnc silindir büküm (kıvırma) , cnc abkant sac büküm, tezgahlarında yapılmaktadır. hava tanklarımızın imatında, kaynaklar  otomasyon tozaltı / gazaltı kaynak makinelerinde yapılmaktadır.  Kaynaklar otomatik yapıldığından  personel hatası  en aza inmiştir. Müşterinin isteğine göre  galvaniz kaplama, elektrostatik  toz boya , epoksi boya ,  yüzey kumlama yapılmaktadır. Aşağıdaki tabloda hava tankı ölçüleri verilmiştir. Size özel hava tankı ölçüsü için firmamızı arayınız.

basicli-kompresor-hava-tanki-vakum-tupu-imalati-fiyati

Basınçlı kompresör hava tankı

basicli-kompresor-hava-tanki-vakum-tupu-imalati-fiyati

Basınçlı kompresör hava tankı

basicli-kompresor-hava-tanki-vakum-tupu-imalati-fiyati

Basınçlı kompresör hava tankı

Statik ve Dinamik Test
İmalatı yapılan her Hava tankı ve vakum tüpü sevkiyatı yapılmadan önce  kontrol mühendisleri  tarafından statik ve dinamik kontrollere tabi tutulmaktadır.Bu yüklemeler sonucundaHava tankı ve vakum tüpünün, kapakların menteşe ve kilitleme bölgeleri, bağlantı mekanizmaları  test edilip güvenilirliği  mühendislerimizin imzalarıyla rapor edilir.

Garanti ve Yedek Parça
Hava tankı ve vakum tüpü çeşitleri  garanti kapsamında olup, uzun süre kullanılabilecek şekilde tasarlanıp imalatı yapılmıştır. Mühendislerimiz Hava tankı ve vakum tüpüçeşitleri nın ilerleyen zamanlarda deforme olan bir parçanın kolay değiştirilebileceği modelde tasarladılar. Garanti süresinden sonrada  yedek parça üretimleri devam etmekte olup uzun yıllar yedek parça desteği vermekteyiz.

CE Sertifikalı
Hava tankı ve vakum tüpüçeşitleri için temel konu kalite ve güvenilirliktir.Tasarım ve imalatlarımız yapılırken bütün ülkelerin Hava tankı ve vakum tüpü çeşitleri standardı dikkate alınarak en iyisi yapılmaktadır. Hava tankı ve vakum tüpü çeşitleri ürünümüze,  Avrupa'nın en iyi güvenlik test ve belgendirme kuruluşları tarafından, CE  markası vurularak kalitesi uluslararası alanda kanıtlanmıştır.

Uygun Fiyat Politikası
Biz Hava tankı ve vakum tüpü çeşitleri ürünlerinde kalite ve güvenliğe önem veriyor ve bundan asla taviz vermiyoruz. Kaliteli malzeme kullanıyoruz,  uzman personelleri çalıştırıyoruz ve Avrupa'nın en güvenilir  CE belgelendirme kuruluşlarıyla çalışıyoruz.Hava tankı ve vakum tüpü çeşitleri çeşitli tasarım ve donanımlarına göre maliyetleri hesaplanıp ürün özelliklerine göre müşterinin memnun kalacağı bir satış fiyatı politikası oluşturuyoruz.

Farklı Model Çeşitliliği
Hava tankı ve vakum tüpü kullanıcıların farklı durumlara özel kullanmak istemeleri nedeniyle mühendislerimiz farklı özelliklerde Hava tankı ve vakum tüpü tasarladılar Bu modellerin galvaniz kaplamalı ve isteğe bağlı opsiyonları vardır.

3D Tasarım ve FEA Analiz
Hava tankı ve vakum tüpü detayları düşünülerek bilgisayar ortamında üç boyutlu (3D) dizayn edilir. Sonlu elemanlar tekniği (FEA) yazılımları kullanılarak üretim öncesinde tüm eksiklikler giderilerek gerçeğe en yakın iş güvenliği konularında kusursuz konstrüksiyon modellemeye çalışılır.

Kalite Kontrol Sistemli Üretim
Hava tankı ve vakum tüpü çeşitlerinin her bileşen parçası kalite kontrolcüler tarafından malzeme kalitesi kontrolü, ölçü kontrolü, kaynak kalitesi kontrolü, yüzey kaplama kontrolü yapılarak montaj aşaması için en iyi şekilde hazırlanırlar.  Bu aşamaların hepsi mükemmel bir Hava tankı ve vakum tüpü içindir.

Kurulum ve Kullanım Bilgisi
Hava tankı ve vakum tüpü modelleri opsiyonlarında ilave edilecek bağlantı mekanizmaları ile birlikte kurumları hızlı ve emniyetlidir Hava tankı ve vakum tüpü kullanımıyla ilgili tüm kullanım talimatı bilgileri ek dosyalarda ürünlerle birlikte verilmektedir.

Hava tankı ve vakum tüpü kullanım alanları


Sanayi alanları
Yapı arazileri
Fabrikalar
Nalburiye satış noktaları
Hırdavat satış alanları
İnşaat sahaları