Helezon Konveyörler

Helezon konveyör yaprağı


  Helezon Konveyörler, Vidalı Götürücüler, vidalı konveyörler özellikle kısa mesafe uygulamalarında, götürücüler olarak çalışırlar. Bunun yanında farklı malzemeleri  karıştırmak için de  kullanılabilirler. Helezon konveyör - vidalı konveyör çap, hatve, kapasite, giriş çıkış tipi, çalışma açısı, çalışma basıncı,yatak tipi, kapasitesi, taşınacak malzemenin tipi ve granül büyüklüğüne ve kırılganlığına göre tasarlanırlar. İmalatımızın çoğu soğuk çekme helezon yapraklardan oluşmaktadır.  

 1. Boru tipi karbon çelik , paslanmaz çelik helezon konveyör
 2. U tipi karbon çelik , paslanmaz çelik helezon konveyör
 3. Konik yapılı  karbon çelik , paslanmaz çelik helezon götürücü

Helezon Konveyörler, taşınmaya elverişli malzemelerin az sayıda olması nedeniyle uygulama alanları sınırlıdır. Bu tip konveyörler büyük parçalı, kolay kırılır, aşındırıcı, sıkışabilir ve yapışkan malzemelerin taşınmasında kullanılmazlar.  Genellikle düzenli bir beslemede etkindirler. müşteri isteğine göre helezon / spiral Konveyörleri aşırı yüklemelere karşı torku sınırlandırılabilmektedir. herhangi bir sıkışma durumunda motor durur ve helezon yaprakları veya mili  zarar görmez.

Helezon konveyör / konveyörler genellikle düşük ve orta kapasiteler (100[m3/saat]) ve kısa taşıma uzaklıkları ve yatay veya hafif eğimli (10 - 20°) durumda çalışırlar.  

   TEKLİF  İSTERKEN  aşağıdaki  bilgileri   gönderiniz.  

1)    Helezon  dış çapı : ................. mm
2)     Helezonun  iç çapı ( ortasından  geçen  mil  çapı )  :   ................ mm
3)    Helzezonun  hatvesi  ( iki kanat arasındaki   mesafe)  :  ................ mm
4)     Helezon kanadının   et  kalınlığı   :  ................. mm
5)    Helezon  yönü  (sağ / sol    standard  sağ  vida yönü  olur):   .........................
6)    Malzeme  çeşidi (  st37 karbon çelik,  304ss krom , hardox 400   vb )   :  .......................
7)    sipariş  miktarınızın  toplam uzunluğu  :  ........................ mm

20° ’den büyük eğimlerde boru tip helezonlar imal edilmektedir.Malzeme cinsi ve kapasiteye göre istenilen ölçülerde tekli veya çiftli (double) helezon konveyörlerin projelendirme ve imalatını yapmaktayız.Firmamızda, müşteri isteğine göre 100 - 1000 mm arasında ki  dış çapta  , 2-10 mm arasındaki et kalınlığında  helezon yaprağı / yaprakları imalatı ve satışı yapılmaktadır.  Boru ve mil üzerine CNC tezgahında standart aralıklarda helezon yolu çizilerek helezon yapraklar düzenli bir şekilde montajı yapılır.CNC makinelerizde  boru tipli helezon / spiral  konveyör gövdeleri  yapılmaktadır.  helezon yapraklarının açılımı / hesabı ,  vidalı konveyörlerin fiyatı / fiyatları konusunda  firmamızı arayınız.

 1. HELEZON KONVEYOR  KAPASİTE HESABI Q= Helezon konveyör kapasitesi (Ton/saat)
  A= Helezon kesit alanı (m2)
  V= Aktarma hızı (m/dak)
  λ = Taşınacak malzeme aşındırma faktörü 
   
  k = Konveyör zemin açısı faktörü.
 2. δ = Malzemenin yoğunluğu (Ton/m3)
  D= Helezonun kanadının dış çapı (metre)
  d = Helezon milinin çapı (metre)
  S= Helezon hatvesi (metre)
  N= Helezon devri (devir/dakika) 

Taşıma kapasitesi(Ton/saat)= Özgül ağırlık(Ton/m3)* Helezon kesit alanı(m2)*Aktarma hızı(m/dak)*60

Q= 60* λ* k* δ * A* V

Q= 60* λ* k* δ * (π (D2-d2)/ 4)* (S*N)

Helezon kapasitesini belirleyen ana faktörler helezon devri N(rpm) ve çapı (D) değerleridir.

HELEZON DEVRİ (N) SEÇİMİ

 • Ağır malzemelerin taşınmasında devir 50 ( devir/dak )  geçmemelidir.
 • Hafif malzemelerin taşınmasında helezon devri 150 /devir /dak ) geçmemelidir.
 • Taşınan malzemelerin özgül ağırlğı, aşındırma özelliği, helezon çapı arttıkça helzon devri (N) daha düşük tutulmalıdır.

HELZON ÇAPI (D) SEÇİMİ

 • Taşınacak malzemenin granül büyüklüğü homojen ise Helezon çapı D en büyük granül parça büyüklüğünden 12 kat fazla olabilir.
 • Taşınacak malzeme granül büyüklüğü değişken (heterojen) ise helezon çapı D en büyük granül parça büyüklüğünden sadece 4 kat büyük seçilmelidir
 1. HELEZON KONVEYÖRÜN GÜÇ HESABI P= Toplam gereken güç (kw)
  D= Helezon çapı (metre)
  L= Helezon boyu (metre)
  H= Malzemenin kaldırılacağı dikey mesafe (m)
  Q= Helezon kapasitesi (Ton/saat)
  μ = Malzeme direnç katsayısı (Bkz. Tablo 3)
   

b: Helezon kanadının genişliği (mm)
D: Helezon dış çapı
d : Helezon mil çapı
S : Helezonun hatvesi
A: Helezonun bir kanadı açınımının dış çevresi
a : Helezonun bir kanadı açınımının iç çevresi
R: Kanat açınımı dış radyüsü
r: Kanat açınımı iç radyüsü
Ω: Kanat açınımı kenarları arasındaki açı 

Helezon konveyörün güç hesabına tesir eden bir çok faktör bulunmaktadır. Ancak en önemli faktörler aşağıda belirtilenlerdir. Bunlar

P1= Helezon konveyorun boş iken çalıştırılmasına yetecek güç
P2= Helezon konveyorun malzemeyi yatayda taşımasına yetecek güç
P3= Helezon konveyor eğimli ise malzemeyi yükseltmeye yetecek güç

P= P1+P2+P3

P1= D*L/20
P2= µ*Q*L / 367 
P3=Q*H/367

Bu faktörlerin toplamı ile toplam güç gereksimi elde edilir

paslanmaz-celik-helezon-konveyor-yapraklari-fiyati-imalati-modelleri

Helezon konveyör yaprağı

paslanmaz-celik-helezon-konveyor-yapraklari-fiyati-imalati-modelleri

Helezon konveyör yaprağı

paslanmaz-celik-helezon-konveyor-yapraklari-fiyati-imalati-modelleri

Helezon konveyör yaprağı

Statik ve Dinamik Test
İmalatı yapılan her Helezon konveyör yaprağı sevkiyatı yapılmadan önce  kontrol mühendisleri  tarafından statik ve dinamik kontrollere tabi tutulmaktadır.Bu yüklemeler sonucunda Helezon konveyör yaprağınin, kapakların menteşe ve kilitleme bölgeleri, bağlantı mekanizmaları  test edilip güvenilirliği  mühendislerimizin imzalarıyla rapor edilir.

Garanti ve Yedek Parça
Helezon konveyör yaprağıçeşitleri  garanti kapsamında olup, uzun süre kullanılabilecek şekilde tasarlanıp imalatı yapılmıştır. Mühendislerimiz Helezon konveyör yaprağı çeşitleri nın ilerleyen zamanlarda deforme olan bir parçanın kolay değiştirilebileceği modelde tasarladılar. Garanti süresinden sonrada  yedek parça üretimleri devam etmekte olup uzun yıllar yedek parça desteği vermekteyiz.

CE Sertifikalı
Helezon konveyör yaprağı çeşitleri için temel konu kalite ve güvenilirliktir.Tasarım ve imalatlarımız yapılırken bütün ülkelerin Helezon konveyör yaprağı çeşitleri standardı dikkate alınarak en iyisi yapılmaktadır. Helezon konveyör yaprağı çeşitleri ürünümüze,  Avrupa'nın en iyi güvenlik test ve belgendirme kuruluşları tarafından, CE  markası vurularak kalitesi uluslararası alanda kanıtlanmıştır.

Uygun Fiyat Politikası
Biz Helezon konveyör yaprağı çeşitleri ürünlerinde kalite ve güvenliğe önem veriyor ve bundan asla taviz vermiyoruz. Kaliteli malzeme kullanıyoruz,  uzman personelleri çalıştırıyoruz ve Avrupa'nın en güvenilir  CE belgelendirme kuruluşlarıyla çalışıyoruz.Helezon konveyör yaprağı çeşitleri çeşitli tasarım ve donanımlarına göre maliyetleri hesaplanıp ürün özelliklerine göre müşterinin memnun kalacağı bir satış fiyatı politikası oluşturuyoruz.

Farklı Model Çeşitliliği
Helezon konveyör yaprağı kullanıcıların farklı durumlara özel kullanmak istemeleri nedeniyle mühendislerimiz farklı özelliklerde Helezon konveyör yaprağı tasarladılar Bu modellerin galvaniz kaplamalı ve isteğe bağlı opsiyonları vardır.

3D Tasarım ve FEA Analiz
Helezon konveyör yaprağıi detayları düşünülerek bilgisayar ortamında üç boyutlu (3D) dizayn edilir. Sonlu elemanlar tekniği (FEA) yazılımları kullanılarak üretim öncesinde tüm eksiklikler giderilerek gerçeğe en yakın iş güvenliği konularında kusursuz konstrüksiyon modellemeye çalışılır.

Kalite Kontrol Sistemli Üretim
Helezon konveyör yaprağı çeşitlerinin her bileşen parçası kalite kontrolcüler tarafından malzeme kalitesi kontrolü, ölçü kontrolü, kaynak kalitesi kontrolü, yüzey kaplama kontrolü yapılarak montaj aşaması için en iyi şekilde hazırlanırlar.  Bu aşamaların hepsi mükemmel bir Helezon konveyör yaprağı içindir.

Kurulum ve Kullanım Bilgisi
Helezon konveyör yaprağı modelleri opsiyonlarında ilave edilecek bağlantı mekanizmaları ile birlikte kurumları hızlı ve emniyetlidir Helezon konveyör yaprağı kullanımıyla ilgili tüm kullanım talimatı bilgileri ek dosyalarda ürünlerle birlikte verilmektedir.

Helezon Konveyörler kullanım alanları


 

Sanayi alanları
Yapı arazileri
Fabrikalar
Nalburiye satış noktaları
Hırdavat satış alanları
İnşaat sahaları